Show

Науково-практична конференція «Принципи демократичного врядування та особливості місцевого економічного розвитку в умовах децентралізації»

4 вересня в Центрі за сприяння представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні відбулася науково-практична конференція «Принципи демократичного врядування та особливості місцевого економічного розвитку в умовах децентралізації».

Учасниками конференції стали міські голови міст обласного та районного  значення, голови ОТГ Вінницької області, керівники окремих обласних  управлінь та відомств, громадські діячі та представники ЗМІ. Мета – за допомогою доповідачів, експертів та практиків об’єднати поняття і показати пряму залежність стану справ в громаді, а, в першу чергу, ефективний розвиток економіки, від демократичних процесів.

В роботі конференції взяли участь голова обласної державної адміністрації, кандидат економічних наук, магістр державного управління Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, виконавчий директор Асоціації міст України, кандидат наук з державного управління Олександр Слобожан.

Модерувала захід директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області, кандидат історичних наук Тетяна Пашиніна.

Відкриваючи конференцію, директор подякувала Фонду Ганса Зайделя та його представниці – менеджеру проектів представництва Фонда Ганса Зайделя в Україні Світлані Савран, яка теж взяла участь у роботі заходу.

У вітальному слові голова облдержадміністрації зазначив, що демократичне врядування – це врядування, яке забезпечує прозору систему державних фінансових операцій, сприяє приватному секторові економіки та характеризується відсутністю корупції. Тобто,  можна констатувати, що основою демократичного врядування є прозорість, яка дає можливість контролювати функціонування державних органів та не допускати зловживання владою.

Вітаючи учасників конференції, голова обласної Ради Анатолій Олійник закликав всіх присутніх до ділової розмови та практичних рекомендацій щодо визначеної теми і в першу чергу про вплив демократичного врядування на економіку. Він зазначив, що демократія не ідеальний інструмент врядування, але кращого людство за роки свого існування не винайшло.

Стан та перспективи реалізації децентралізаційної реформи презентував виконавчий директор Асоціації міст України, кандидат наук з державного управління Олександр Слобожан. Він повідомив, що сьогодні в Україні засновано 848 об’єднаних територіальних громад, в яких відбулися вибори.

Він також зазначив, що головною метою реформи залишається створення спроможного місцевого самоврядування та надання якісних послуг громадянам, отож саме через цю призму й буде розглядатися формування майбутніх ОТГ.

За результатами цих та інших доповідей учасники конференції проаналізували стан децентралізацій них процесів у Вінницькій області, обговорили питання запровадження принципів доброго врядування в громади області, визначили чинники місцевого економічного розвитку в регіоні та сформували низку відповідних рекомендацій.