Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області створений 1 серпня 1996 року розпорядженням голови обласної державної адміністрації № 395 на виконання Указу Президента України № 398/95 від 30 травня 1995 року “Про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців” і знаходиться у центрі міста за адресою вул. Театральна 15.

Першим директором Центру був призначений Золотаренко Василь Федотович, який заклав основи матеріально-технічної бази та організаційного і методичного забезпечення навчального процесу, підібрав штат працівників Центру, що складався з 8 чоловік.

Далі Центр розвивався під керівництвом Бабенко Нелі Вікторівни, яка працювала директором з 21 жовтня 1998 року по 30 червня 1999 року.

За короткий час своєї роботи на цій посаді вона вирішила питання збільшення чисельності працівників Центру до 16 штатних одиниць, сформувала його структуру, зміцнила і розвинула матеріально-технічну базу, налагодила тісну співпрацю із замовниками навчання.

В цей період у Центрі були розроблені перші професійні програми підвищення кваліфікації державних службовців V-VII категорій посад модульного типу.

Пашиніна Тетяна Семенівна заслужений працівник освіти, нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. В 1981 році закінчила історичний факультет Вінницького державного педагогічного інституту.

З 1999 року – директор Центру.

В 2004 році захистила кандидатську дисертацію і здобула звання кандидата історичних наук, має 11 наукових публікацій.

Володіє англійською мовою, неодноразово проходила стажування за кордоном (Польща, Канада, Швеція, Норвегія, Данія, Німеччина, Естонія).

Під її керівництвом в Центрі створено і функціонує комп’ютерний клас. В 2000 році створено Школу кадрового резерву. Розроблені нові професійні програми, започаткована і успішно реалізується програма міжнародних зв’язків із Польщею, Німеччиною, Канадою, Францією.